Het oude kerkhof bij de dokter 10

Dit keer 2 grafstenen namelijk die van Jan Mosterman en zijn tweede vrouw Janke de Boer.

Grafsteen van Janke Jacobs de Boer van AmelandGrafsteen van Jan Mosterman op Ameland

Hier rust Janke Jacobs de Boer echtgenoot van J.H.Mosterman overleden te Buren den 27sten nov.1881 in den ouderdom van 59 jaren en ruim 6 maanden

Het uur komt, waarin allen, die in de graven zijn, de stem van gods zoon zullen hooren. Joan, 5-28 R.I.P.

Hier rust Jan Mosterman echtgenoot van J.J. de Boer overleden te Nes den 17 febr. 1901 in den ouderdom van bijna 85 jaren.

Zalig de doden, die in den Heer sterven want hunne werken volgen hen. Openb. 14-13  R.I.P.

Jan was de zoon van Hendrik Mosterman en Ieke Beijaard en werd geboren op 26 mei 1816. Op 17 februari 1901 is hij overleden.

Toen Jan 24 jaar was trouwde hij met Rinske Douwes Molenaar. Dit was op 18 november 1840. Rinske was geboren op 7 febr. 1818. Uit dit huwelijk werd Ieke Mosterman geboren op  8 september 1841. Twee dagen hierna op 10 september 1841 overleed Rinske in het kraambed op 23 jarige leeftijd. Op 21 oktober 1841 overleed ook Ieke. Jan bleef toen alleen over.

Op 23 januari 1851 trouwde Jan opnieuw. Dit keer met Janke Jacobs de Boer. Zij werd geboren op 2 mei 1822 en overleed op 27 november 1881 op 59 jarige leeftijd. Uit dit huwelijk werden 8 kinderen geboren:

1) Jacob, 4 november 1851-7 november 1936, trouwde met Grietje de Jong. Zij kregen 4 kinderen: Janke, Jan, Jelske en Ieke.

2) Ieke (Ignatia), 9 december 1852-16 augustus 1926, trouwde met Foppe de Jong. Zij kregen 11 kinderen: Janke, Johanna, Catharina, Jelske, Antje, Ieke, Pietje, Janette, Janette, Jacoba en Henderika.

3) Hendrik, 3 mei 1854-25 oktober 1925, trouwde met Trijntje Meinderts Metz. Zij waren mijn overgrootouders. Zij kregen 9 kinderen: Jan, Antje, Janke , Meindert, Wijbrand, Jacob, Ieke, Foppe en Dirk. Dit gezin verhuisde begin 20ste eeuw naar Steenwijkerwold (behalve Janke, mijn oma. Zij trouwde met mijn opa, Oeke Metz).

4) Wiebren, 9 september 1855-24 augustus 1878.

5) Trijntje, 2 oktober 1857-7 februari 1900. Zij trouwde met Jan Jans de Jong en zijn de ouders van Kardinaal de Jong (zie het oude kerkhof bij de dokter 2).

6) Janke, 19 september 1859-12 de cember 1881.

7) Jelske, 9 oktober 1865-8 augustus 1949. Zij trouwde met Gerben de Jong.

8) Jan, 21 juli 1866-7 april 1955. Hij trouwde met Catharina de Jong en kregen 7 kinderen: Johanna, Sip, Johanna, Jacob,Jacob en 2 levenloos geboren zoons.

                                                                                                                                    Meinte Bonthuis

Trouwakte van Jan en Janke.

Huwelijksakte van Jan Mosterman en Janke Jacobs de Boer

 

VRIENDEN WORDEN

Word vriend van Amelander Historie! U ontvangt iedere maand onze historiekrant en krijgt een gratis e-book cadeau! 
 
 

Zoek naar uw Amelander voorouders:

Vrienden worden van stichting 'De Ouwe Pôlle'

Steun onze stichting 'De Ouwe Pôlle' als vriend. Vanaf 18,50 euro ontvangt u 3 x per jaar het blad 'De Pôllepraat' en steunt u onze activiteiten en musea! Met uw bijdrage maken we ons sterk voor de Amelander cultuurhistorie en erfgoed!

Meer van de Ouwe Pôlle:

NIEUW: Een extra dikke Pôllepraat over de bevrijding van Ameland in 1945!

In Nederland vieren we op 5 mei Bevrijdingsdag. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. Wist u dat de Waddeneilanden veel later zijn bevrijd? Ameland pas op 3 juni 1945. De Pôllepraat van juni 2020 is een themanummer over de bevrijding van Ameland. Waarom duurde de bevrijding zolang? En hoe verliep die op het eiland? En hoe kijken de oudere Amelanders hierop terug? In dit extra dikke nummer worden die vragen beantwoord aan de hand van bijzondere verhalen:

  • Het zeemansleven van Harmen Wijnberg
  • De belevenissen van verzetsstrijder dominee Jansen uit Ballum
  • Een kroniek van de bevrijding (volg de bevrijding van Ameland van dag tot dag)
  • Interviews met Amelanders over de oorlog en de bevrijding
  • Tientallen unieke foto’s van de oorlog en bevrijding op Ameland

En meer artikelen over Ameland, museumnieuws en activiteiten van stichting ‘De Ouwe Pôlle’.

De Pôllepraat is het donateursblad van de cultuurhistorische 'De Ouwe Pôlle'. Deze stichting bestaat sinds 1957 en heeft drie musea op Ameland: Museum Sorgdrager, Museum Swartwoude en het Bunkermuseum. Donateurs ontvangen drie keer per jaar de Pôllepraat met prachtige verhalen over het eiland en de bewoners. De Pôllepraat is voor 5 euro verkrijgbaar bij boekhandel Van den Brink in Nes, De Hoge Stoep in Hollum en bij de musea Sorgdrager en Swartwoude. 

<<< Vanaf 12,50 ontvangt u drie keer per jaar de Pôllepraat en steunt u onze stichting. Meld u nu aan! >>>