Het oude kerkhof bij de dokter 2

Graf van Catharina Jans Mosterman en Jan Jans de Jong

In dit 2e deel aandacht aan de steen van Catharina Jans Mosterman, de moeder van Kardinaal de Jong.

Zij is geboren op 2 oktober 1857 en overleden op 7 februari 1900, op 42 jarige leeftijd.

Catharina was een dochter van Jan Hendriks Mosterman (1816-1889) en Janke de Boer (1822-1881). Janke was de 2e vrouw van Jan. Zijn 1e vrouw, Rinske Douwes Molenaar (1818-1841), overleed op het kraambed bij de geboorte van hun dochter Ieke. Rinske was toen 23 jaar. Het dochtertje overleed een goede maand na haar geboorte. In 1851 trouwde Jan dus voor de 2e keer.

Jan en Janke kregen 8 kinderen:

Jacob (1851-1936), trouwde met Grietje de Jong

Ieke (1852-1926), trouwde met Foppe de Jong

Hendrik (1854-1925), trouwde met Trijntje Metz (dochter Janke was mijn oma)

Wijbrand (1856-1878), ongehuwd

Janke (1859-1881), ongehuwd

Jelske (1865-1949)

Jan (1866-1955)

Naast Catharina ligt haar zus Janke en haar ouders begraven.

 

Catharina trouwde op 7 september 1884 met Jan Jans de Jong. Zij kregen 8 kinderen, waarvan de oudste Jan was, de latere Kardinaal. (zie foto)

U zult zich nu wel afvragen waar Jan Jans ligt begraven. Nu, Catharina overleed in 1900. Veertien jaar later, in 1914, sloot dit kerkhof haar poorten. Jan Jans de Jong overleed op 8 augustus 1930 en........werd begraven op het nieuwe kerkhof.(zie foto)

 

Grafsteen van Jan Jans de Jong en Catharina Mosterman

Nu wil het dat enige jaren geleden er veel grafstenen zijn geruimd op dit kerkhof.

Vanwege ruimtegebrek, geen familieleden meer, enz.

Ook deze steen is verwijderd en daarmee ook een stukje kerkgeschiedenis van de RK kerk. In mijn ogen zonde en had deze steen een plekje onder de kerk gegeven als eerbetoon aan.......

 

Enfin, stof voor nieuwe artikelen voor de toekomst: de verdwenen stenen van...

 

Tot zover deel 2.

 

VRIENDEN WORDEN

Word vriend van Amelander Historie! U ontvangt iedere maand onze historiekrant en krijgt een gratis e-book cadeau! 
 
 

Zoek naar uw Amelander voorouders:

Meer Amelander Historie:

Steun onze stichting 'De Ouwe Pôlle Ameland' en duik in de geschiedenis van Ameland

Sinds 1957 zet stichting 'De Ouwe Pôlle' zich in voor het behoud van het Amelander erfgoed en stimuleren we onderzoek en publicaties over de cultuurhistorie. Onze stichting bezit drie musea en geeft drie keer per jaar 'De Pôllepraat' uit boordevol verhalen over Ameland. In de winter organiseren we lezingen over Ameland voor onze donateurs. Steun onze stichting en musea en ontvang vanaf 12,50 euro het donateursblad 'De Pôllepraat' bij u thuis! 

>>>> Klik hier om donateur te worden. Met uw steun bewaren we het verleden voor de toekomst! <<<<

Ontvang de digitale Amelander Historie Krant

✔Iedere maand onze verhalen, foto's en boeken per mail ✔ Na bevestiging ontvangt u een e-book over Ameland ✔Afmelden kan altijd en is eenvoudig ✔Het is 100% gratis en u zit nergens aan vast ✔ Ruim 2.000 mensen gingen u voor!