De Sneuper 115

Vanaf vrijdag 26 september is het ledenblad De Sneuper van de Historische Vereniging Noordoost Friesland op Ameland bij De Hoge Stoep in Hollum, Warenhuis van den Brink in Nes en de Primera in Buren (nieuw) verkrijgbaar. In dit nummer staat een vervolgartikel van A.J. Hakman over de gebrandschilderde ramen van de hervormde kerk in Hollum. Met onder meer twee nieuwe ramen en nieuwe gereconstrueerde namen van de onderschriften!

Cover van De Sneuper nummer 115

 

Inhoudsopgave:

HISTORIE & STREEKGESCHIEDENIS

- Made in Dokkum: De Vribon-auto

- De ongelukkige vaart van de Albion

- Familieschilderij ds. Jan Douwes’ gezin

- Onbekend schilderij Gosling Posthumus

- Vervolg kerkramen Hollum (A)

- Heilig Fries DNA in Abdij Tongerlo (B)

 

GENEALOGIE & FAMILIEGESCHIEDENIS

- Meindersma’s & Meindertsma’s deel 2

- De Keegstra’s in Wierum, `t Schoor & Burum

- Een familiebijbel met zilverbeslag

 

RUBRIEKEN & COLUMNS

- COLUMN: Je mutte mar hoare...

- De koffer van Mathilde: Het Rijksdaggebouw in Berlijn

- HERALDIEK: stadswapens van Dokkum

 

DIGITAAL, ACTUEEL & VARIA

- Digitaal verhaal: Briefjes, wapens & helden

 

TIP: Bezoek de blog van de Historische Vereniging Noordoost Friesland met veel actuele informatie over de genealogie en historie van Noordoost-Friesland!

 

<<< TIP: schrijf u in voor onze maandelijkse nieuwsbrief >>>

VRIENDEN WORDEN

Word vriend van Amelander Historie! U ontvangt iedere maand onze historiekrant en krijgt een gratis e-book cadeau! 
 
 

Meer Amelander Historie:

Steun onze stichting 'De Ouwe Pôlle Ameland' en duik in de geschiedenis van Ameland

Sinds 1957 zet stichting 'De Ouwe Pôlle' zich in voor het behoud van het Amelander erfgoed en stimuleren we onderzoek en publicaties over de cultuurhistorie. Onze stichting bezit drie musea en geeft drie keer per jaar 'De Pôllepraat' uit boordevol verhalen over Ameland. In de winter organiseren we lezingen over Ameland voor onze donateurs. Steun onze stichting en musea en ontvang vanaf 12,50 euro het donateursblad 'De Pôllepraat' bij u thuis! 

>>>> Klik hier om donateur te worden. Met uw steun bewaren we het verleden voor de toekomst! <<<<

Ontvang de digitale Amelander Historie Krant

✔Iedere maand onze verhalen, foto's en boeken per mail ✔ Na bevestiging ontvangt u een e-book over Ameland ✔Afmelden kan altijd en is eenvoudig ✔Het is 100% gratis en u zit nergens aan vast ✔ Ruim 2.000 mensen gingen u voor!