Amelanders op monsterrollen van de Waterschouw van Harlingen

De komende tijd zal deze pagina regelmatig met gegevens van Amelanders op monsterrollen van de Waterschouw in Harlingen geüpdatet worden. Van deze monsterrollen zijn foto's gemaakt. Hieronder vindt u de link van het album waar u de foto's kunt bekijken. Tot slot kunt u op de website Maritiemdigitaal.nl zoeken naar objecten, afbeeldingen en schilderijen van schepen die in het bezit van maritieme musea in Nederland zijn. Misschien vindt u iets van de schepen waar uw voorouders op hebben gevaren. 

 

1924

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 49 Harlingen 1e stuurman ss Noord-Holland fl. 240
D. Appelman 29 Ameland matroos ss Vliestram fl. 100

 

1923

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 48 Harlingen 1e stuurman ss Noord-Holland fl. 255
H.J. Engels  24 Ameland matroos ss Hagland fl. 100
D. Appelman 29 Ameland matroos ss Vlietram fl. 100

 

1922

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 47 Harlingen 1e stuurman ss Friesland fl. 270
D. Appelman 28 Ameland matroos ss Vlietram fl. 115

 

1921

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 46 Harlingen 1e stuurman ss Friesland fl. 310

 

1920

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 45 Harlingen 1e stuurman ss Friesland fl. 310

 

1919

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 44 Harlingen 1e stuurman Professor Buijs fl. 240

 

1916

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
W. de Boer 41 Harlingen 1e stuurman Professor Buijs fl. 100
R. Nobel  17 Amsterdam lichtmatroos Schokland fl. 24

 

1915

Naam:     Leeftijd: Woonplaats: Functie: Schip: Gage:
P. Molenaar 51 Ameland matroos ss Nicolaas fl. 45
W. de Boer 40 Harlingen schipper Minister Tak van Poortvliet -
W. de Boer    40 Harlingen 1e stuurman Minister Tak van Poortvliet fl. 100

 

N.B. De gage gold voor een periode van een maand. De originele monsterrollen bevinden zich in het gemeentearchief van Harlingen, Archief Waterschout Harlingen.

 

Vrienden worden van stichting 'De Ouwe Pôlle'

Steun onze stichting 'De Ouwe Pôlle' als vriend. Vanaf 18,50 euro ontvangt u 3 x per jaar het blad 'De Pôllepraat' en steunt u onze activiteiten en musea! Met uw bijdrage maken we ons sterk voor de Amelander cultuurhistorie en erfgoed!

Meer van de Ouwe Pôlle:

NIEUW: Een extra dikke Pôllepraat over de bevrijding van Ameland in 1945!

In Nederland vieren we op 5 mei Bevrijdingsdag. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. Wist u dat de Waddeneilanden veel later zijn bevrijd? Ameland pas op 3 juni 1945. De Pôllepraat van juni 2020 is een themanummer over de bevrijding van Ameland. Waarom duurde de bevrijding zolang? En hoe verliep die op het eiland? En hoe kijken de oudere Amelanders hierop terug? In dit extra dikke nummer worden die vragen beantwoord aan de hand van bijzondere verhalen:

  • Het zeemansleven van Harmen Wijnberg
  • De belevenissen van verzetsstrijder dominee Jansen uit Ballum
  • Een kroniek van de bevrijding (volg de bevrijding van Ameland van dag tot dag)
  • Interviews met Amelanders over de oorlog en de bevrijding
  • Tientallen unieke foto’s van de oorlog en bevrijding op Ameland

En meer artikelen over Ameland, museumnieuws en activiteiten van stichting ‘De Ouwe Pôlle’.

De Pôllepraat is het donateursblad van de cultuurhistorische 'De Ouwe Pôlle'. Deze stichting bestaat sinds 1957 en heeft drie musea op Ameland: Museum Sorgdrager, Museum Swartwoude en het Bunkermuseum. Donateurs ontvangen drie keer per jaar de Pôllepraat met prachtige verhalen over het eiland en de bewoners. De Pôllepraat is voor 5 euro verkrijgbaar bij boekhandel Van den Brink in Nes, De Hoge Stoep in Hollum en bij de musea Sorgdrager en Swartwoude. 

<<< Vanaf 12,50 ontvangt u drie keer per jaar de Pôllepraat en steunt u onze stichting. Meld u nu aan! >>>